انواع کمد دیواری

کمد دیواری را میتوان به روشهای مختلفی تقسیم کرد مثلا تقسیم بندی برحسب سبک کمد یا تقیسم بندی بر حسب جنس کمد که خیلی مختصر و مفید در زیر توضیح میدهیم.

  1. سبک کمددیواری: این روزا از دو سبک الف. کلافی ب. باکسی برای ساخت کمد دیواری استفاده میشود.
    الف. کمد دیواری کلافی: در کمد کلافی جهت کمتر مصرف شدن مواد اولیه از دیواره های خانه به عنوان بدنه استفاده میشود.در واقع در این نوع کمد دیواری دور کار کلاف فلزی یا چوبی زده میشود و روی آن کلاف درب سوار میشود در فضای داخلی این نوع کمد از دیوارهای استفاده میشود که در صورت باز شدن درب دیوارها دید دارند. این سبک کمد دیواری بیشتر برای فضاهای تورفته (طاقچه ای) مناسب است. عکس های زیر کمد دیواری کلافی هستند
کمد دیواری کلافی قبل از نصب درب
کمد دیواری کلافی قبل از نصب درب
کمد دیواری کلافی بعد از نصب درب
کمد دیواری کلافی بعد از نصب درب

ب. کمد دیواری باکسی: در کمد دیواری باکسی (کمدی) بدنه ها و سقف و کف و پشت کمد کاملا از چوب پوشیده میشود. و دیگر از کلاف فلزی یا چوبی استفاده نمیشود در واقع قسمتی که کمد نصب میشود دیوارهای خانه هیچگونه دیدی ندارند.

کمد دیواری باکسی قبل از نصب درب
کمد دیواری باکسی قبل از نصب درب
کمد دیواری باکسی بعد از نصب درب
کمد دیواری باکسی بعد از نصب درب

  1. جنس کمد دیواری
    اصلی ترین عنصر هر کمد دیواری جنس آن است که به دلیل تنوع و اختلاف قیمت معمولا انسان را دچار سردرگمی میکند، برای اینکه بتوانید بهترین جنس را انتخاب کنید باید آنها را بشناسیم و با مزایا و معایب آنها آشنا شویم. در زیر دو مدل از پرکاربردترین جنس کمد دیواری را تعریف میکنیم. برای آشنایی بیشتر به کانال تلگرام دلفان دکور مراجعه فرمائید. @delfan_Decor
    الف. کمد دیواری لترون یا ملامینه: همان نئوپان یا تخته خرده چوب با روکش ملامینه که در نمای ظاهری با ام دی اف ملامینه تفاوت ندارد ولی این جنس ضعیفتر است. امروزه مدلهای مختلفی از تخته خرده چوب در بازار ایران موجود هستند که اینجانب مازیار دلفانی با انواع آنها کابینت ساخت کرده ام بدترین نوع لترون اهواز یا G1 گرفته شده از پسمانده های کشاورزی و بهترین نوع لترون پویا است. .::

ب. کمد دیواری های ام دی اف روکش ملامینه: کمدهای ام دی اف (سلولزی) با روکش ملامینه که در نمای ظاهری با لترون ملامینه تفاوت ندارد ولی این نوع کمد دیواری نسبت به لترون محکمتر است. امروزه مدلهای مختلفی از ام دی اف در بازار ایران موجود هستند. برای آشنایی بیشتر به کانال تلگرام ما مراجعه فرمائید. @delfan_Decor

در صورتی که طرح و رنگ به درستی انتخاب شود میتوان علاوه بر جنبه ذخیره سازی از جنبه دکوراتیو کمد دیواری نیز استفاده نمایید. کمد دیواری در انواع کشویی ، لولایی ، ریلی و… طراحی و ساخته میشود، توصیه می شود برای اینکه دکوراسیونی زیبا تر داشته باشید مدل ، طرح و رنگ کمد دیواری خود را متناسب با فرمت دکوراسیونی که برای منزلتان در نظر گرفته اید انتخاب کنید تا بازدهی بیشتری از کمد دیواری خریداری شده دریافت نمایید.
در صورتی که مایل به استفاده از کمد دیواری ام دی اف هستید باید به یاد داشته باشید که این مدل کمد دیواری از رنگ های تیره و روشن ساخته می شوند و به صورت معمول مات هستند به همین منظور برای آنکه بتوانید بهترین خرید را داشته باشید قبل از هر کاری با یک متخصص دکوراسیون و یا نصاب کمد دیواری مشورتی داشته باشید تا بتوانید کمد دیواری متناسب با ابعاد اتاق خوابتان داشته باشید.
کمد دیواری معمولاً در همه خانه ها وجود دارد. در بعضی خانه ها تعداد آن بیشتر است و در بعضی کمتر. کمد دیواری در خانه های قدیمی تر معمولا از نوع کمدهایی است که درب آنها لولا میخی دارد ولی برای خانه های جدیدتر و نوساز معمولاً کمد دیواری لولا گازور یا ریلی ساخته می شود که فضای کمتری را اشغال می کند در کمد دیواری درب ریلی دیگر برای باز شدن درب آنها نیاز به فضایی در جلوی کمد نمی باشد.
رنگ کمد دیواری ریلی باید متناسب با رنگ دکوراسیون اتاق یا هر جایی که کمد دیواری ریلی در آنجا قرار دارد، باشد و باهم همخوانی داشته باشند. کمد دیواری ها برای جا دادن وسایل اضافه بسیار مناسب است که داخل آنها هم می تواند قفسه بندی شده باشد و هم جای آویز لباس داشته باشد. علاوه بر آن داخل بعضی از کمد دیواری های ریلی، کشو هم درست می شود و گاه نیز ترکیبی از این مدل ها می باشد.

Leave a Comment!

You must be logged in to post a comment.

Related Posts