تخت کمجا

وقتی در خانه‌ای زندگی می‌کنید که به خاطر وسعت کم فضای داخل آن، ‌اتاق‌خواب‌ها به قدری کوچک هستند که حتی امکان قراردادن یک یا ۲ تختخواب به‌طور ثابت در آنها وجود ندارد، مجبور نیستید از نیازتان به خوابیدن روی تختی راحت صرف‌نظر کنید.

محصولات دلفان دکور مجموعه ای شامل سرویس های تخت تاشوی دیواری،

انواع سرویس خواب یک نفره و دونفره، انواع کمد، مبل های تخت خوابشو، مبلمان مدرن، سرویس خواب نوزاد، سرویس خواب نوجوان، تشک های طبی و فنری با استانداردهای بالا می باشد.

تخت خواب , تخت خواب تاشو , تخت , تخت تاشو , تخت افقی , تخت عمودی , تخت دوطبقه , کمد ریلی , کمد , میز کامپیوتر, میز تحریر, بوفه , ویترین , کم جا چوب , تخت کمجا

DecorDELFAN (43)

طراحی دکوراسیون داخلی خانه های کوچک همان قدر که شیرین و دلپذیر است دارای انعطاف پذیری بسیار بالایی است.اگر هنگام طراحی به درستی فضاها و نیازهایتان را بشناسید و از اسباب و اثاثیه ی متناسب با فضا استفاده نمایید در نهایت فضایی موزون و دکوراسیونی زیبا و دلنشین خواهید داشت.

Delfany (25)

یک اتاق خواب به همان اندازه که فضایی آرام و دلپذیر برای استراحت و آسایش را فراهم میکند
باید داری فضای کافی برای حرکت و نگهداری وسایل شخصی و لباس ها هم باشد.

TakhtT (5)

تخت تاشو یک نفره عمودی – دکور و باکس داخل تخت – کمد کنج

KomodD (2)

مزیت کمدهای تختخواب‌شو

هم‌ترین مزیت این کمدها، استفاده از فضای عمودی و سطح بدون استفاده یکی از دیوارهای اتاق و اشغال کمترین فضا از سطح کف اتاق به صورت ثابت – آن هم برای این وسیله جاگیر دکوراسیونی – است. البته اشغال این فضا، تنها منحصر به شب و هنگام استفاده از تختخواب است و هنگام روز و اوقات دیگر، انتقال آن به راحتی به داخل کمد عملی بوده و محیط اشغال‌شده مجددا برای دیگر فعالیت‌های روزانه در اتاق، خالی خواهد شد.

در ضمن، کمدهای تختخواب‌شو در ۲ نوع یک نفره و ۲ نفره تولید و عرضه می‌شوند؛ در نتیجه، مدل یک نفره آنها برای اتاق‌ نوجوانان و جوانان و همچنین در خانه‌های کوچک مجردی و زندگی‌های دانشجویی نیز کاربردی است.

علاوه بر مهم‌ترین مزیت این‌گونه کمدها ( اشغال فضای اندک ) داشتن نمایی زیبا نیز ازجمله خصوصیاتی است که سبب می‌شود درصورت وجود موقعیت و شرایط لازم، از آنها در فضاهای مختلف خانه و حتی اتاق نشیمن نیز بتوان استفاده کرد.

در یکی از این تصاویر، شما نمونه‌ای از این کمدهای تختخواب‌شو را ملاحظه می‌کنید که در ترکیبی چندقسمتی واقع شده و در کنار آن بخش‌هایی به کتابخانه، بوفه، ویترین، کمد واقعی و حتی زیرتلویزیونی اختصاص یافته است.

تشکیل چنین ترکیب کاملی در کنار هم، کاربرد آن را در اتاق نشیمن به راحتی توجیه می‌کند. در ضمن، مزیت دیگر این مدل این است که هریک از اجزای این ترکیب به صورت مجزا بوده و در زمانی که شرایط ایجاب می‌کند و فضای کافی نیز برای همه یا حتی بخش‌هایی از آنها در محیط وجود نداشته باشد، از ترکیب کاسته خواهند شد.

البته معمولا در این ترکیب‌ها، قسمت‌های ثابتی برای قراردادن پتو، ملحفه و بالش وجود دارد.

TakhtT (1)

معایب تختخواب های دیواری تا شو

استفاده از این راهکار با تمام مزایای گفته شده، برای هر اتاقی عملی نیست.

1- وسعت اتاق باید ظرفیت قرارگرفتن یک یا۲ تختخواب – هرچندتاشو – را داشته باشد. علاوه بر آن، فضای کمی با عرض حداقل یک متر برای اطراف تختخواب نیز باید باز باقی بماند در غیر این صورت، تخت هنگام بازشدن با مانع برخورد کرده و نمی‌توان از آن استفاده کرد.

2- وجود نداشتن دیوار خالی نیز دلیل دیگری برای محدودیت استفاده‌ از این مدل تختخواب‌هاست.

بعضی از فضاها طوری طراحی شده‌اند که دیوارهای آن یا با درهای متعدد رو به فضاهای همجوار شامل تراس، حمام، کمدهای دیواری و حتی پنجره‌ها اشغال شده‌اند یا آنکه فضای خالی لازم در مقابل دیوار موردنظر وجود ندارد تا بتوان روی آن، کمد تختخواب‌شویی با طولی حدود ۲ متر نصب کرد.

3- دیوار های جدید که به صورت سفال می باشند توانایی نگه داشتن جک و تخت را ندارند و امکان کنده شدن بخشی از دیوار وجود دارد که بسیار خطرناک می باشد.

4- جک های تختخواب ها دیواری بعد از مدتی کارایی خود را از دست می دهد باید تعویض گردند.

5- اگر مستاجر می باشید اصلا توصیه نمی شود که از تختخواب دیواری استفاده کنید زیرا نصب مجدد هزینه بالایی دارد (یک بار دمونتاژ و یک بار مونتاژ) و در جا به جایی بسیاری از قطعات از بین می رود و در جای جدید احتمال اینکه دیوار با مشخصات فوق الذکر باشد یا نه نیر بسیار اهمیت دارد.

6- همیشه فضایی به اندازه حداقل 1 متر در 1.8 از دیوار اشغال شده و قابل استفاده نیست.

 

Sorry, the comment form is closed at this time.

Related Posts