لیست قیمت کابینت

قیمت کابینت دلفان دکور مهرماه 97

دانلود قیمت کابینت دلفان دکور مهرماه97

چرا قیمت کابینت ها در جاهای مختلف بسیار متفاوت است؟ در واقع چرا در تبلیغات بعضی کابینت سازها هر متر را کمتر از ۴۰۰ هزار تومان قیمت میدهند؟

۱. یک متر کابینت یعنی مجموع یک متر زمینی و یک متر دیواری، ولی بعضی از کابینت سازها متر مربع حساب میکنند یعنی زمینی جدا و دیواری جدا در واقع همان یک متر را دومتر حساب میکنند.

۲. بعضی کابینت سازها خرید صفحه کابینت و یراق آلات (دستگیره، لولا، ریل و …) را پای مشتری میندازند. یا در خیلی جاها هزینه تاج و زیر چراغ و صفحه را جدا از قیمتی که قبلا به تفاهم رسیده، حساب میکنند.

۳. معمولا سازندگان کابینت در پایان کار هزینه ای با عنوان هزینه حمل و نصب به مبلغ نهایی اضافه میکنند. این هزینه قبل از اقدام به ساخت باید مورد بحث و بعد از نهایی شدن در قرارداد ذکر شود.

۴. این مورد که خیلی دیده شده معمولا سازندگان متراژ کابینت را اضافه حساب میکنند. مثلا کل کابینت آشپزخانه ۷ متر بوده که ۹ متر حساب کرده اند. که برای اجتناب از این موضوع هم قبل و هم بعد از اتمام کار باید کابینت را متراژ کرد.

۵. برخی کابینت سازها هزینه های درب های ثابتی یا درب نماها را جدا و بسیار زیادتر از قیمت استاندارد در نظر میگیرند. در واقع در زمان قرارداد هیچ بحثی نمیکنند ولی بعد از اتمام کار از جیب مشتری بیرون میکشن.

۶. کابینت ساز میتواند از صفحه کابینت دستساز (کم هزینه) استفاده یا میتواند صفحات شرکتی استفاده کند، صفحات شرکتی مدلهای مختلفی داره (3سانتی – 5سانتی) مغز این صفحات از کیفیت های مختلفی برخوردار است که به شکل مستقیم روی قیمت نهایی کابینت تاثیر دارد.

۷. کابينت ساز مي تواند از ورق ام دي اف ۳۰۰،۰۰۰ توماني يا ۶۰۰،۰۰۰ توماني براي بدنه استفاده کنه يا ميتونه از نصاب حرفه ای یا نصاب آماتور استفاده بکنه یا میتونه ۲ متر کابینت رو بخاطر مصرف کم یک تیکه بسازه جای اینکه دو تیکه باشه و …

لازمه بگم اگه کابینت ساز بخواد سر شما کلاه بزاره طوري اين کارو انجام ميده که شما هر چقدر هم فني و با هوش باشين، روحتون هم خبردار نشه.
پس قبل از انتخاب کابينت ساز،خوب تحقيق کنيد و بعد از انتخاب فقط و فقط اعتماد کنيد.
بهترین روش برای قیمت گرفتن کابینت این است، که قیمت متراژی که اول داده میشود رو ملاک قرار ندهید چون توی این شرایط همه قیمت پایین میدن تا جایی که توی تبلیغات من کابینت هر متر رو ۱۰۰ هزار تومان هم دیدم.

مبلغ کلی که در انتهای فاکتور نوشته میشه مهمه اونم به شرطی که بعد از عقد قرارداد حتی یک هزار تومانی چه به بهانه خرید و چه به بهانه های دیگر از جیب مشتری خرج نشه.

اگر میخواهید کابینت سفارش بدهید این متن را صد درصد بخوانید
نکات مبهمی زیادی در نحوه محاسبه قیمت وجود دارد. گاهی این ابهامات تا جایی پیش می رود که فکر می کنید سرتان کلاه رفته است. اینجانب مازیار دلفانی با سابقه ده ساله در زمینه طراحی و ساخت و قیمت دهی کابینت، برخی از مشکلات را برایتان تشریح میکنم.
هر چند در ظاهر قیمت کابینت به متر داده می شود اما نخستین گام برای قیمت گذاری انتخاب نوع جنس آن، سپس اندازه گیری است. کابینت ساز در ابتدا باید از آشپزخانه شما دیدن کند و بعد از متراژ مکان مورد نظر، قیمت نهایی را ارائه دهد. روش منطقی و درست خرید کابینت این است و قیمت دادن بدون بازید از مکان و متراژ کردن ، اشتباه محض است و فروشنده و خریدار را در پایان دچار مشکل می کند و برنامه ریزی مالی خریدار ممکن است در این روش به هم بریزد.
هزینه مشاوره، طراحی، اندازه گیری و ایاب و ذهاب از 20 تا 200 هزار تومان می باشد. البته دلفان دکور مشاوره را بدون هزینه انجام میدهد. ولی برای اندازه گیری و طراحی مبلغی در نظر گرفته می شود که این مبلغ به عنوان هزینه ایاب و ذهاب با توجه به فاصله منزل شما با فروشگاه دریافت می شود و در صورتی که سفارش به توافق برسد عودت می شود.
فروش کابینت مثل فرش و وسایل دیگر نیست که هزینه مشخصی و دقیق داشته باشد.شما کابینت دلخواه را سفارش می دهید.

حدود قیمت به شما داده می شود اما قیمت نهایی بعد از بازدید و اندازه گیری به شما ارائه خواهدشد.
نحوه محاسبه قیمت کابینت به همین راحتی ها هم نیست و این که کابینت زمینی باشد یا هوایی، ویترین باشد یا کمد و… و یا این که چه میزان یراق آلات در آن به کار رفته و از چه جنسی انتخاب می شود با هم متفاوت اس همیشه کابینت ها ی پائین 60 درصد از کل قیمت محسوب می شود و 40 درصد دیگر برای کابینت های بالا در نظر گرفته می شود.

کابینت اوپن با توجه به مدلهای مختلف برای آن از 80 درصد تا 180 درصد قیمت در نظر گرفته می شود.
نحوه محاسبه صفحه های خالی که برای روی لباسشوئی، ظرف شویی و … استفاده می شود کمترین میزان کار مربوط به کابینت این قسمت هاست که برای آن 30 درصد از کل قیمت محسوب می شود.
نحوه قیمت دهی بر اساس متراژ کابینت “محاسبه یک متر کابینت”: یک متر کابینت شامل یک متر کابینت دیواری و یک متر کابینت زمینی که ابعاد کابینت زمینی با ارتقاع 90 با پایه و صفحه عمق 55 و طول 100 سانتی متر و یک متر کابینت هوایی به عمق 30 و ارتفاع 70 (ارتفاع استاندارد) و طول 100 سانتی متر می باشد.
قیمت کابینت در ارتفاع های 70 سانت و 90 سانت متفاوت است .
در مثالی این موضوع را بازگو می کنم: اگرقیمت کابینت متری 400 هزار تومان باشد منظور از این قیمت، یک متر کابینت زمینی با عمق استاندارد 55 سانت و یک متر کابینت دیواری (کابینتی که روی دیوار نصب می شود) با عمق استاندارد 30 سانت و ارتفاع 70 سانت است که 60 درصد این قیمت به کابینت زمینی اختصاص داده می شود و 40 درصد باقی مانده به کابینت دیواری به زبان ساده تر، کابینت زمینی متری 240 هزار تومان و کابینت دیواری متری 160 هزار تومان است.

قیمت کابینت هایی دیواری که ارتفاع 90 دارند، 20 درصد گران تر محاسبه می شود.
کابینت زمینی شامل یک متر کابینت ـ یک متر صفحه روی کابینت ـ یک متر قرنیز پشت صفحه ـ دستگیره تا سقف قیمت 3000 تومان ( در حال حاضر) و کلیه یراق الات به کار رفته مثل لولا، جک بالا بر، گازور، پایه ، ریل و…است .

شاید شخصی در زمان سفارش دستگیره و یراق الات نفیس بخواهد پس قیمت ها نیز در این زمینه متفاوت خواهد بود.
باکس های کمدی و کمد های ایستاده 180 درصد محاسبه می شود و قیمت ویترین ها نیز با توجه به پر کار بودن و کم کار بودن متفاوت است.

Leave a Comment!

You must be logged in to post a comment.

Related Posts